Levente Kuzma
organist
July 28, 2021
Muzyka kameralna i organowa rozbrzmiała w łukowskiej świątyni

Już po raz trzeci mieszkańcy Łukowa i okolic mogli wysłuchać koncertu odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem przed publicznością wystąpili Karol Lipiński-Brańka z Wrocławia i Levente Kuzma z Węgier.

Trzeci koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbył się w niedzielę 18 lipca w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie. Karol Lipiński-Brańka z Wrocławia grał na skrzypcach. Na organach zagrał Levente Kuzma z Węgier. Transmisję z koncertu można było obejrzeć na stronie YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz wysłuchać w Katolickim Radiu Podlasie.

Czwarty, ostatni w tej edycji festiwalu koncert, odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Wystąpią: „Duo Magdalena Kulig & Maciej Zimka” (Hamburg/Kraków) - wokal/akordeon oraz Adam Sadowski (Sopot) – organy.

Partnerami IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Totalizator Sportowy LOTTO oraz Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

Patronat honorowy nad IX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Skwarek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Organizatorzy: Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Mecenasi wydarzenia: Powiat Łukowski, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Parisel Palace, kwiaciarnia Łąki Pąki oraz PPH Iwonex Drukarnia.

Related Link
Back to List
Back to Top